Eanes ISD

Previous Winners

Click on title to view more information about each nominee.

Barton Creek ES

Bridge Point ES

Cedar Creek ES

Eanes ES

Winners: Whitney Braden, Rachel Cantu, Erin Hannigan, Elizabeth Holstien, Rene Maldonado, Jamie McCornack, Stephanie Spencer, Eric Watts, and Dana Wilkes.

Winners: Michael Albert, Jennifer Brinkman, Cathi Brown, Jennifer Garcia, Carolyn Grant, Rachael Howard, Elizabeth Harpine, Reshmi Johnson, Erin Krieger, Corie Lange, Karen Lopez, Sang McDonnell, Gina Palermo, Trinh Phi, Angela Maldonado, Sang McDonnell, Jane Roetman, and Stephanie Sloss

Forest Trail ES

Winners: Nancy Bettersworth, Tiffany Bibby, Reanna Brooks, Kelly Dunning, Mindy Fernandes, Rebecca Harrell, Allison Johnson, Kevin La Badie, Susan Ormand, Mary Kay Schroff, and Amanda Stautzenberger

Valley View ES

Winners: Pam Alden, Andrew Allen, Jodi Bade, Mitzi Bogan, Rox Carbonell, Mariana Castaneda, Alex Chan, Lauren Cobb, Cheryl Kraemer, Amy Lugo, Isabel Muniz, Job Ramirez, Sandi Schindel, Anna Shafer, Eden Steigerwalt, John Stocks, Quen White-Ramos, and Kimmy Zaroba.

Winners: Dr. Genevieve Shepherd Ali, Brooke Anderson, Lauren Cobb, Erin Finch, Jacci Grossman, Nicki Kennington, Ann Manikham, Jennifer White, Quen White-Ramos, and Jennifer Wolff.

Hill Country MS

Winners: Kelly Ballengee, Katy Bratton, Lydia Deats, Octovio Espino, Margarita Garcia, Martha Perea Huerta, Emily Jabali, Karen Krog, Adriana Mojica-Anselmo, Brenda Mosher, Melissa New, Thomas Perez, Heather Schubert, Gomathi Srinivasa & Pablo Velasquez.

West Ridge MS

Winners: Dominique Bayona, Vanessa Clayton, Emma Sullivan Coghill, Elizabeth Compton, Michelle Craft, Katy Goldschmidt, Brittany Schwartz Gothia, Brett Hotchkiss, Donna Muyshondt, Lorie Schoch, and Andrea Snouffer

Westlake HS

Winners: Cheryle Curtis, Holly Dudrick, Sal Espinosa, Darcie Gilde, Kimberly Gill, Susanna McConnell, Richard McCormick, Norman Morgan, Stephanie Nanyes,  Lynn Rosier, Jamie Smithson, and Rebecka Stucky

Winners: Laura Bergman, Kristen Carroll, Julie Fox, Chris Hanson, Rose Lamendola, Tony McClain, Jim Mercado, Jennifer Meyer, Carol Niemann, Loira Ortiz, Laura Ringwood, Josh Stevens, and Raleigh Taylor.

Non-Campus

Winners: Rene Diez, Maria Feliciano, Brianna Hodges, Joey Oestrick, Corey Reyna, Alex Romero, Mayra de Santiago, John Seeland, Nathan Sims, and James Stankiewitz.  

Winners: Ellen Balthazar, Dawn Breyfogle, Rozina Dhukka, Lisa Groover, Koren LeClair, Steve Martinez, Kim McLaughlin, Glenda Montoya, James Moore, Matt Morris, Corey Reyna, Marianna Ricketson, Rick Roberts, and Christina Torres